Nyertes Horizon 2020-pályázat a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán

2017. december 07. - 09:30
A Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének kutatói is partnerei Horizon 2020-pályázatnak.

A Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének kutatói (dr. Kálai Sándor, dr. Keszeg Anna, Mészáros Péter, Molnár-Kovács Dorottya) is partnerei a Detecting Transcultural Identity in European Popular Crime Narratives című, nyertes Horizon 2020-pályázatnak. A 40 hónapos futamidejű, 2,5 millió eurós össztámogatást nyert pályázat 18 intézmény – a debreceni mellett román, francia, olasz, brit, belga, dán, görög, svéd, német egyetemek és kulturális intézmények (könyvtárak, filmintézetek, produkciós cégek) – részvételével valósul meg 2018 áprilisától.

Horizon 2020

A projekt tétje az európai identitás vizsgálata különböző médiumú bűnügyi műfajokban. A kari vezetés komoly elismerését fejezi ki a Kommunikáció és Médiatudományi Tanszék oktatóinak a nemzetközi pályázat kidolgozásában való részvételért és a hosszú bírálati folyamat alatt a program sikeres gondozásáért!