Szakkollégiumok

A Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiuma interdiszciplináris felsőoktatási központ, amely az egyetem legtehetségesebb, legkiválóbb eredményű és mély általános érdeklődésű hallgatóit kívánja felkészíteni az eredményes oktatói és tudományos kutatómunkára.

A Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium a Debreceni Egyetem tehetséggondozó tevékenységének egyik műhelye, s mint ilyen - az Egyetem többi szakkollégiumával együtt - törekszik az Egyetem átfogó tehetséggondozó programjának megvalósítására. A szakkollégium elsődleges célja, hogy a hallgatók számára lehetőséget biztosítson olyan tudományos ismeretek elmélyítésében, és kiegészítésében, melyek interdiszciplinárisan rokoníthatók valamely kultúratudományos területtel. Feladatának tekinti, hogy tagjainak kultúratudományi jártasságát a DE oktatói és meghívott előadók segítségével szervezett keretek között fejlessze. A tagjainak elméleti tudását tutoriális rendszerben végzett egyéni kutatómunka segítségével kívánja elősegíteni.

A Debreceni Egyetem szakkollégiumainak honlapja

Frissítés dátuma: 2022.05.17.