Kari hírek

22 júl
Globális kihívások a tanárképzésben
A Debreceni Egyetem munkatársai is részt vesznek abban a kutatásban, amely nemzetközi megközelítésben, magyar, cseh, lengyel, román és szlovák szakemberek közreműködésével vizsgálja a tanárképzés aktuális kihívásait. A Tanárok egy fenntartható jövőért projekt eddig elért eredményeit egy októberi szimpóziumon ismertetik Debrecenben.
17 júl
Csehov 120
Nemzetközi konferenciával emlékezett a 19. századi orosz irodalom egyik legnagyobb alakjára, Anton Pavlovics Csehovra az író halálának 120. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Szlavisztikai Intézete. A Főépületben július 15-17. között rendezett szakmai tanácskozáson több mint harminc előadó ismertette kutatásai legújabb eredményeit.
09 júl
Kinevezések a Bölcsészettudományi Karon
Adjunktusi és docensi címeket adott át hétfőn a kar tanácstermében rendezett ünnepségen Keményfi Róbert. A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) dékánjától az eseményen 14-en egységvezetői kinevezéseket is átvehettek
Frissdiplomás bölcsészek a Debreceni Egyetemen
A végzősök hatalmas száma miatt három diplomaosztót is tartott a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. A Főépület Díszudvarán június 28-án, pénteken rendezett ünnepségeken több mint hétszáz végzős vehette át oklevelét. Az eseményeken kari kitüntetéseket és a Hallgatói Önkormányzat elismeréseit is átadták.
Közösen a közművelődésért és a felnőttképzésért
Idén Kihívások a művelődés és a felnőttképzés világában címmel rendezte meg a tanszékalapító előtt tisztelgő Durkó Mátyás Emlékkonferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszéke. A kétnapos eseményre az ország valamennyi megyéjéből és határon túlról is érkeztek résztvevők.
Céges ismeretek első kézből
Közös továbbképzést szervez az ipari szektor nyújtotta lehetőségek megismertetésére a Debreceni Egyetem, a Debrecen Business Service Centers Kerekasztal és a Debreceni Tankerület. A most indult programban tíz debreceni középfokú oktatási intézmény pedagógusai vesznek részt.
Elismerés a helynevek kutatásáért
Elismerés a helynevek kutatásáért Koszorúzással, díjátadóval tisztelgett Kiss Lajos nyelvész, a 20. századi magyar nyelvtudomány kiemelkedő alakja előtt a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi Tanszéke. Az ünnepség keretében adták át az akadémikusról elnevezett díjat, amelyet idén Köteles-Szőke Melinda, a HUN-REN–DE Magyar Nyelv- és Névtörténeti Kutatócsoport munkatársa vehetett át.
Debrecenben találkoztak a tudomány vándorai
A középkori történelemmel, kultúrával és műveltséggel foglalkozó tudományág fiatal kutatói ismertették legfrissebb eredményeiket a II. Medievisztikai Vándorkonferencián. A szakmai tanácskozást idén a Debreceni Egyetem (DE) Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola Történelem Programja szervezte.
Debrecen Drama Days
Az ország különböző pontjairól érkező középiskolai és egyetemi színjátszó társulatok mutatkoznak be produkcióikkal május 24-26. között Debrecenben. Az angol nyelvű drámafesztivált közösen szervezi a Debreceni Egyetem és az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének támogatásával az American Corner.
Egy sima… eredményhirdetés
Idén a XV. Deszka Fesztivál keretében tartották az „…egy sima, egy fordított…” drámaszöveg-fordítói pályázat eredményhirdetését és díjátadóját. Az eseménynek – stílszerűen – a Csokonai Fórum Simor Ottó Orfeum terme adott otthont.