Kari hírek

Kínai őszközép ünnep a Panda-Napon
A kedvezőtlen időjárás sem szegte kedvét a Debreceni Egyetem (DE) kínai közösségének, hogy megtartsák szombaton a hagyományos őszközép ünnepet. A zenés-táncos rendezvény idén a Nagyerdei Kultúrpark Panda-Napi programjaihoz csatlakozott.
Üzleti kurzusindító a Bölcsészettudományi Karon
Magyar és angol nyelvű kerekasztal-beszélgetésekkel indította idei kurzusait a Debreceni Egyetemen a Debrecen Business Service Centers Kerekasztal. A Karrieralapozó az üzleti szolgáltató szektorban elnevezésű képzés keretében egyetemi szakemberek bevonásával vállalati szakértőktől kaphatnak első kézből információkat a hallgatók.
Tisztelgés Szenci Molnár Albert munkássága előtt
A Debreceni Egyetem és a Debreceni Református Kollégium adott otthont szeptember 5-7. között a Reneszánsz-Barokk Kutatócsoport 55. vándorkonferenciájának. A szakmai tanácskozás központi témája Szenci Molnár Albert (1574–1634) író és fordító, zsoltárköltő, bibliakiadó, református lelkész és humanista tudós máig ható munkássága volt, amelyet születésének 450. évfordulója alkalmából idéztek fel a résztvevők.
Kínai őszközép ünnep a ZOO Debrecenben
Idén is megtartja a hagyományos kínai őszközép ünnepet szeptember 14-én, szombaton a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete. A színes, zenés-táncos programokat ezúttal a Nagyerdei Kultúrpark Pandanapjaihoz csatlakozva mutatják be az intézmény kínai hallgatói és oktatói.
12 aug
Konferencia az amerikai bevándorlási törvényről
Angol nyelvű nemzetközi tanácskozást szervez az 1924-es amerikai Johnson-Reed (vagy más néven kvóta) törvény 100. évfordulója alkalmából augusztus 22-23-án a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Angol-Amerikai Intézete a Nemzetközi Migrációkutatási Központ és az American Hungarian Educators Association társszervezésében. A szakmai rendezvényre online és személyes jelenléttel tíz országból érkeznek előadók és résztvevők.
22 júl
Globális kihívások a tanárképzésben
A Debreceni Egyetem munkatársai is részt vesznek abban a kutatásban, amely nemzetközi megközelítésben, magyar, cseh, lengyel, román és szlovák szakemberek közreműködésével vizsgálja a tanárképzés aktuális kihívásait. A Tanárok egy fenntartható jövőért projekt eddig elért eredményeit egy októberi szimpóziumon ismertetik Debrecenben.
17 júl
Csehov 120
Nemzetközi konferenciával emlékezett a 19. századi orosz irodalom egyik legnagyobb alakjára, Anton Pavlovics Csehovra az író halálának 120. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Szlavisztikai Intézete. A Főépületben július 15-17. között rendezett szakmai tanácskozáson több mint harminc előadó ismertette kutatásai legújabb eredményeit.
09 júl
Kinevezések a Bölcsészettudományi Karon
Adjunktusi és docensi címeket adott át hétfőn a kar tanácstermében rendezett ünnepségen Keményfi Róbert. A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) dékánjától az eseményen 14-en egységvezetői kinevezéseket is átvehettek
Frissdiplomás bölcsészek a Debreceni Egyetemen
A végzősök hatalmas száma miatt három diplomaosztót is tartott a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. A Főépület Díszudvarán június 28-án, pénteken rendezett ünnepségeken több mint hétszáz végzős vehette át oklevelét. Az eseményeken kari kitüntetéseket és a Hallgatói Önkormányzat elismeréseit is átadták.
Közösen a közművelődésért és a felnőttképzésért
Idén Kihívások a művelődés és a felnőttképzés világában címmel rendezte meg a tanszékalapító előtt tisztelgő Durkó Mátyás Emlékkonferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszéke. A kétnapos eseményre az ország valamennyi megyéjéből és határon túlról is érkeztek résztvevők.